Osiągnięcia

Stowarzyszenie i Szkoła Tańca Astra obok organizacji imprez oraz kursów tańca użytkowego zajmuje się również szkoleniem par sportowych, wiąże się to nie tylko z samym procesem treningowym lecz również rywalizacją sportową. Po dwudziestu latach pracy należymy do czołowych klubów w Polsce o czym świadczą nasze wyniki nie tylko na turniejach ogólnopolskich ale także międzynarodowych i mistrzowskich. Szkoła Tańca Astra na przestrzeni ponad 20 lat  licząc tylko turnieje o randze Mistrzostw Polski wytańczyła łącznie 71 medale:

  • 28 tytułów Mistrza Polski w Tańcu Towarzyskim
  • 25 tytułów wicemistrza Polski w Tańcu Towarzyskim
  • 18 tytułów II wicemistrza Polski w Tańcu Towarzyskim

Oto wybrane, największe osiągnięcia na turniejach mistrzowskich naszych par na przestrzeni ostatnich lat:

2017 MISTRZOSTWA POLSKI STANDARD

Grabowski Patryk i Koza Zuzanna - III miejsce

Kalitowski Marcin i Florczuk Katarzyna - III miejsce

Sokołowski Jan i Hedder Julia - II miejsce

2017 MISTRZOSTWA POLSKI W 10 TAŃCACH

Grabowski Danian i Kaczmarek Kinga - II miejsce

Sokołowski Jan i Hedder Julia - III miejsce

2016 MISTRZOSTWA ŚWIATA WADF LIBEREC, CZECHY

Dwa tytuły mistrza Świata w tańcu nowoczesnym

2016 MISTRZOSTWA POLSKI LATIN

Maciołka Jan i Maciołka Agnieszka - II miejsce

Jasiński Jakub i Waszczuk Maja - III miejsce

2016 MISTRZOSTWA POLSKI STANDARD

Gorczak Gabriel i Gierszewska Natalia - II miejsce

Maciołka Jan i Maciołka Agnieszka - III miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W TAŃCACH STANDARDOWYCH 2015

Włodzimierz Ponto i Monika Ponto - II miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W TAŃCACH LATYNOAMERYKAŃSKICH 2015

Artur Wachowiak i Izabela Wachowiak - II miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI PAR ZAWODOWYCH 2015

Marcin Kalitowski i Katarzyna Florczuk - II miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI PTT i FTS w tańcach Standardowych, Elbląg, 22-23.02.2014

Ponto Włodzimierz, Ponto Monika – tytuł drugiego wicemistrza Polski

Duch Open Championschips w Assen w Holandii, 14 listopada 2014

Ponto Włodzimierz, Ponto Monika, Kategoria senior, tańce standardowe – 6 miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI PTT 2014 w klasie B i A w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, Nowa Ruda, 8 - 9 listopada 2014r.

Słowikowski Łukasz, Kaczmarek Kinga – tytuł drugiego wicemistrza Polski w tańcach standardowych w kl. B

Słowikowski Łukasz, Kaczmarek Kinga – tytuł pierwszego wicemistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich w kl. B

Karkosz Filip, Chocian Carmen – tytuł pierwszego wicemistrza Polski w tańcach standardowych w klasie B

Mistrzostwa Polski Północnej, 5 października 2013, Koronowo

Karkosz Filip i Magdziarz Katarzyna w kategorii 16 – 18 lat Latin, II miejsce (tytuł I Wicemistrza Polski Północnej).

Mistrzostwa Polski WDP, marzec 2013, Mikołajki,

Kalitowski Marcin i Florczuk Katarzyna w kategorii Professional Ballroom,I miejsce (tytuł  Mistrza Polski 2013).

Mistrzostwa Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych 9 -10 lutego 2013, Zielona Góra,
Monika i Włodzimierz Ponto w kategorii senior , III miejsce (tytuł drugiego wicemistrza Polski)

Blackpool Dance Festival, Anglia 2013

Kalitowski Marcin, Florczuk Katarzyna - Kat. Professional Rising Star Ballroom - III miejsce

Mistrzostwa Polski WDP , Mikołajki 2013

Kalitowski Marcin, Florczuk Katarzyna - I miejsce

17 - 18 marca 2012, Mistrzostwa Polski WDP

Marcin Kalitowski-Katarzyna Florczuk - I miejsce w 10 tańcach

Marcin Kalitowski-Katarzyna Florczuk - I miejsce w standardzie

12-13 marca 2011 Mistrzostwa Polski w 10 tańcach

Kalitowski Marcin, Florczuk Katarzyna - I miejsce

 

2010 Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach

Purchała Piotr - Ostrowska Marika - I miejsce

Kalitowski Marcin-Florczuk Katarzyna - II miejsce

2009 Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach

Pawłowski Damian-Ostrowska Marika - III miejsce

 

2008 Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach w kat. Amator

Marcin Kalitowski - Katarzyna Dmochowska - II miejsce

Damian Pawłowski- Marika Ostrowska - IV miejsce

2008 Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach w kat. Junior II

Adrian Kopczyński - Sara Michaliszyn - IV miejsce

2008 Mistrzostwa Polski w Tańcach Latynoamerykańskich

Adrian Kopczyński - Sara Michaliszyn - VI miejsce

2007 Mistrzostwa Polski w klasach tanecznych A pow. 15 lat

Jóźwiak Tomasz - Cylejowska Justyna- II miejsce

2007 Mistrzostwa Polski w klasach tanecznych B pow. 15 lat

Szeląg Andrzej - Wieliczko Sandra- II miejsce

Pietkiewicz Paweł - Dombrowska Magdalena- VI finałowe miejsce

2007 - Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach

Marcin Kalitowski - Katarzyna Dmochowska - I miejsce

2007 - Mistrzostwa Polski w Tańcach Latynoamerykańskich

Adrian Kopczyński - Sara Michaliszyn - I miejsce

Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska - finał

2007 - Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowyh

Marcin Kalitowski - Katarzyna Dmochowska - finał

2006 - Mistrzostwa Polski Gliwice Standard

Akradiusz Guzierowicz - Joanna Grudzień - III miejsce

2006 - Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach

Marcin Kalitowski - Kamila Domańska - I miejsce

Damian Pawłowski - Marika Ostrowska - III miejsce

2005 - Mistrzostwa Polski w Kategorii Amator

Marcin Kalitowska - Kamila Domańska - I miejsce

w kategorii 12 - 13 lat - Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska - III m

Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska -12- 13 lat - IV miejsce

Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska - I miejsce w la 

Marcin Kalitowski - Kamila Domańska - IV miejsce w st

Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej 12-13 lat w Tańcach Latynoamerykańskich - Ostrołęka 2005

I MIEJSCE - Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska

VI MIEJSCE - Arkadiusz Głogowski - Marcelina Kika

Mistrzostwa Polski Amatorów w Stylu Standard - Ostrołęka 2005

IV MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Kamila Domańska

Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej 12-13 lat w Stylu Standard - Sosnowiec 2005

IV MIEJSCE - Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska

Mistrzostwa Polski Młodzieży w Tańcach Latynoamerykańskich - Sosnowiec 2005

VII MIEJSCE - Tomasz Mamczyc - Kamila Kaźmierczak

 

Mistrzostwa Polski Amatorów w 10-ciu Tańcach - Wrocław 2005

I MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Kamila Domańska

2004 - Mistrzostwa Polski w Kategorii do lat 15

Damian Pawłowski - Marika Ostrowska - trzykrotni zloci medaliści

2004 -Mistrzostwa Polski w 10 tańcach

Marcin Kalitowski - Kamila Domańska - III miejsce

Grand Prix Polski 2004

Damian Pawłowski - Marika Ostrowska - I w la i II miejsce w st

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach w kategorii wiekowej 12-13 lat - Wrocław 2005

III MIEJSCE - Mateusz Sobczyński - Greta Kisielewska

Grand Prix Polski 2004 w Tańcach Latynoamerykańskich

I MIEJSCE - Damian Pawłowski - Marika Ostrowska

Mistrzostwa Polski do lat 15 w Stylu Standard - Wrocław 2004

I MIEJSCE - Damian Pawłowski - Marika Ostrowska

Mistrzostwa Polski Amatorów w Stylu Standard - Wrocław 2004

VII MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Kamila Domańska

Mistrzostwa Polski do lat 15 w Tańcach Latynoamerykańskich - Jelenia Góra 2004

I MIEJSCE - Damian Pawłowski - Marika Ostrowska

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach do lat 15 - Rzeszów 2004

I MIEJSCE - Damian Pawłowski - Marika Ostrowska

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach Młodzieży - Rzeszów 2004

VI MIEJSCE - Tomasz Mamczyc - Kamila Cholewicka

 

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach Amatorów - Rzeszów 2004

III MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Kamila Domańska

2003 Mistrzostwa Polski w Kategorii do lat 15

Arkadfiusz Guzierowicz - Joanna Grudzień - II w st

Damian Pawłowski - Marika Ostrowska - V mieisce w la

Marcin Kalitowski - Kamila Domańska - IV miejsce w st

Mistrzostwa Polski do lat 15 w Tańcach Latynoamerykańskich - Słupsk 2003

V MIEJSCE - Damian Pawłowski - Marika Ostrowska

VI MIEJSCE - Sebastian Łakatosz - Kamila Kazimierczak

Mistrzostwa Polski w Stylu Standard - Elbląg 2003

IV MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Kamila Domańska

Mistrzostwa Polski do lat 15 w Stylu Standard - Elbląg 2003

II MIEJSCE - Arkadiusz Guzierowicz - Joanna Grudzień

Berlin Summer Dance Festival - 2002

II MIEJSCE - Damian Pawłowski - Marika Ostrowska

Mistrzostwa Polski do lat 15 w Stylu Standard - Kraków 2002

V MIEJSCE - Arkadiusz Guzierowicz - Joanna Grudzień

Mistrzostwa Polski do lat 15 w Tańcach Latynoamerykańskich - Kraków 2002

IV MIEJSCE - Bartosz Michalak - Justyna Cylejowska

VI MIEJSCE - Piotr Koszewski - Agnieszka Sopolińska

Puchar Świata - Węgry 2001

VI MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Agata Andrys

Mistrzostwa Polski w Stylu Standard - Sopot 2001

II MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Agata Andrys

Akademickie Mistrzostwa Polski w Tańcach Latynoamerykańskich - Olsztyn 2001

II MIEJSCE - Łukasz Rogowski - Ewa Gajewska

 

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach - Szczecin 2001

I MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Agata Andrys

II MIEJSCE - Łukasz Rogowski - Ewa Gajewska

 

Mistrzostwa Polski do lat 15 - Poznań 2001

II i III MIEJSCE - Michał Stukan - Izabela Janachowska

IV MIEJSCE - Tomasz Mamczyc - Kamila Cholewicka

Finał Mistrzostw Świata - Helsinki 2000

Marcin Kalitowski - Agata Andrys

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach - Szczecin 2000

II MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Agata Andrys

Mistrzostwa Polski w Stylu Standard - Elbląg 2000

III MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Agata Andrys

Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach - Legnica 1999

III MIEJSCE - Marcin Kalitowski - Agata Andrys

 

Mistrzostwa Polski Par Zawodowych 1998

III MIEJSCE - Marek Górski - Elżbieta Marszałek

 

Mistrzostwa Polski Par Zawodowych 1997

I MIEJSCE - Marek Górski - Elżbieta Marszałek