Porazik Katarzyna

Z tańcem towarzyskim zaprzyjaźniłam się 22 lata temu zapisując się na zajęcia pozalekcyjne prowadzone w mojej szkole. W pierwsze tajniki tańca wprowadził mnie Pan Jacek Porazik i to dzięki niemu taniec stał się całym moim życiem. Każdą wolną chwilę spędzałam na sali treningowej, a wakacje zazwyczaj na obozach tanecznych, gdzie oprócz nauki kroków zyskałam wielu przyjaciół. Taniec, stał się moją krainą zapomnienia w której mogłam być kim tylko chciałam i tak zostało do dziś.

Posiadam międzynarodową klasę taneczną ,,S” w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Jestem wielokrotną mistrzynią i vice mistrzynią okręgu zachodniopomorskiego, mistrzynią i vice Mistrzynią Polski w 10 tańcach. Swoje największe sukcesy wytańczyłam z Marcinem Kalitowskim z którym reprezentowałam Polskę na Mistrzostwach Świata w Japonii oraz na Pucharze Świata w Austrii zajmując 7 miejsce.

Swoje umiejętności oraz wiedzę zdobywałam u takich mistrzów jak –Gaynor Fairweather, Michał Malitowski & Joanna Leunis, Sergej Sourkov & Agnieszka Melnicka, Matej Krajcer & Iwona Golczak, Graham Oswick, Richard Porter, Marek Górski & Elżbieta Marszałek, Krzysztof & Dorota Trentowscy, Lech & Anna Romankiewicz, Wiktor Kiszka, Małgorzata Garlicka, Fabio Selmi i Simona Fancello, Michele Bonsignori i u wielu innych znakomitych trenerów i tancerzy. Najwięcej jednak zawdzięczam swoim trenerom Barbarze i Jackowi Porazikom.

Jestem instruktorem tańca sportowego (leg. instruktorska nr 12779/PAS/2012). Przy każdej nadarzającej się okazji biorę udział w różnorodnych szkoleniach z tańca towarzyskiego, jak i innych technik tanecznych (jazz, balet, hip- hop, kizomba itp.). Wyjątkowym sentymentem darzę również salsę, która obok tańca towarzyskiego stała się obecnie moim drugim ulubionym stylem pełnym ekspresji i emocji. Staram się jak najczęściej uczestniczyć w  międzynarodowych kongresach i festiwalach salsy oraz lokalnych warsztatach tanecznych.

Prywatnie od roku jestem mężatką cudownego tancerza, a od niedawna nasza rodzina powiększyła się o kochaną Zosię.

Lubię pracować z ludźmi w różnym wieku. Na swoich zajęciach dużą wagę przywiązuję do szczegółów i dbam o poprawne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i odpowiednią postawę ciała każdego tancerza.

Dla par sportowych jestem bardzo wymagającą oraz konsekwentną ,ale dającą dużo z siebie trenerką. Pragnę przekazać im, że taniec to także dbanie o zdrowie, kulturę osobistą, to współpraca i zaufanie dwojga ludzi. Młodsi tancerze znajdą u mnie zajęcia pełne zabawy, uśmiechu i radości bez utraty ich tanecznego charakteru.

Prowadząc zajęcia z nieco starszymi kursantami, staram się, żeby nie były one monotonne, za to dawały radość uczestnikom na różnym poziomie umiejętności tanecznych .

Staram się nie tylko nauczyć kroków i choreografii, ale także sprawić iż osoby uczęszczające na moje zajęcia zyskają pewność siebie co jest niezwykle ważna cechą dobrego tancerza.

Na moich zajęciach na pewno znajdziecie ciepły klimat, porywającą muzykę oraz profesjonalizm.

Serdecznie zapraszam :)