Porazik Paweł

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem już w wieku 8 lat w Szkole Tańca ASTRA. Pierwsze taneczne kroki stawiałem u boku Barbary i Jacka Porazik, później szkoliłem się także u takich mistrzów tańca towarzyskiego jak Sergej Sourkov & Agnieszka Mielnicka czy też Marek Górski & Ela Marszałek. Nieustannie się rozwijając poszukiwałem inspiracji nie tylko w tańcu towarzyskim, ale także w innych technikach tanecznych. Wielokrotnie brałem udział w warsztatach DANCE PASSION, uczestnicząc w zajęciach u boku takich tanecznych znakomitości jak Julie Pecquet (modern jazz, new style), Andrea Heil (musical dance), Michael Ferit Songuer (hip-hop), Francisco Del Solar, Marta Tymoszewicz-Bednarz (house). Otwarty na inne techniki trenowałem pod okiem choregorafów programu tanecznego YOU CAN DANCE Anny Jujki (jazz), Krzysztofa "SODY" Rudzińskiego (New Style) i Jacka Wazelina (modern jazz).

W tej tanecznej podróży na dłuższą chwilę zatrzymałem się przy tańcach afrokubańskich. Salsa, bachata i kizomba stały się moją nową fascynacją taneczną. Regularnie uczestniczę w nawiekszych kongresach i festiwalach salsy w Polsce. To właśnie tam miałem okazję szkolić się u największych gwiazd sceny salsowej takich jak Eddie Torres, Juan Matos i Adolfo Indacochea –(mambo, salsa NY style, pachanga, cha cha cha), Luis Vasquez i Melisa Fernandez (salsa LA style), TORRES SALSA GROUP (salsa cuban style), Jorge Ataca Burgos i Tanja La Alemana (bachata), Afrolatin Connetion i Montuno Ayé (kizomba).

Prywanie jestem mężem i od niedawna ojcem ukachenej Zosi. Z wykształcenia matematyk w wolnym czasie oddaję się grom zespołowym z siatkówką na czele, a gdy sił zabraknie chwytam w ręce aparat i zapuszczam się w świat fotografii.

Różnorodność taneczna, której doświadczyłem powoduję, że zajęcia ze mną to niezależnie od wieku, czy 5 czy 105 lat, świetna zabawa pełna charyzmy, spontaniczności i dobrego humoru. Leg. instruktorska nr 10118/2007